Bit Nasıl Temizlenir?

Saç bitleri, sadece insan kafasında yaşayan, kendilerini, yumurtalarını saçların tellerine bağlayan küçük kanatsız böceklerdir. Yaygın inancın aksine, kafa bitleri herhangi türde hastalık yaymaz, kötü hijyene neden olmaz. Onlar kişiden kişiye yayılırlar. Siz yahut çocuğunuzda saç biti bulunuyorsa, temizlemeye yönelik tedaviyle doğal yöntemler burada anlatılıyor.

Burundaki Siyah Nokta Nasıl Temizlenir?

Siyah noktalar genellikle yüz üzerinde oluştuğundan görünümü etkilemektedir. İnsanlar kendi doğal yöntemlerini kullanarak kolay şekilde mümkün olduğunca bu noktalardan kurtulmaya çalışıyorlar. Yazıda, burundaki siyah noktadan kurtulmak için evde yapılabilecek temizleme maskesiyle doğal çözüm yöntemleri anlatılmıştır. Verilen yöntemler düzenli olarak kullanılırsa, siyah noktaların daha fazla ortaya çıkması önlenerek mevcutları da güvenli şekilde çıkarılabilir.

Diş Tartarı Nasıl Temizlenir?

Diş tartarı yani taşı dişlerinizde bakteri, ölü hücreler ve kir birikimi oluşturur. Gözle görünmez, ancak belirli gıdalarla etkileşime girdiği için dişlerin çürümesine neden olan bir asit bırakacak düzeyde zararlıdır. Ağız hijyeni çok önemlidir. Zaten dişlerinizde plak varsa diş ağrısı, diş eti şişmesi ve bu bakteriyel enfeksiyonun duyarlılığının artması sizi rahatsız eder. Etkin bir temizlemeden biraz daha fazlasını uygulayarak doğal yöntemler ile evde dişlerinizdeki tartarı temizleyebilirsiniz.

Kulak Tıkacı Nasıl Temizlenir?

Kulak tıkacı, işitme yetinizi, konser, işyeri gibi yüksek sesli ortamlarda, tabanca veya elektrikli testere gibi yüksek sesli ekipman kullanırken korunmakta kullanılır. Tek kullanımlık tıkaçlar yumuşak köpük veya silikondan yapılmıştır. Çok sayıda kullanımdan sonra atılmalıdır. Tekrar kullanılabilen tıkaçlarınızı su ile hafif sabunla yıkayın. Tıkaç yastıklarını sabunlu su ile silerek temizleyin. Yüzme kulak tıkaçlarını her kullanımdan sonra durulayın. Ardından doğru şekilde silerek temizleyin.