Katı Meyve Sıkacağı Nasıl Temizlenir?

Katı meyve ve sebze sıkacağı kullanarak birçok çeşit meyvenin suyu sıkılarak içilebiliyor. Böylece narenciye sıkacakları her daim mutfaktaki baş yerini koruyabiliyor. Özellikle çürümeye başlamadan önce meyveleri tüketmenin en hızlı yolu bunların suyunu sıkarak değerlendirmek oluyor. Böylelikle bozulan meyvelerin yol açtığı kötü görüntüyle kokunun önüne geçiliyor. Sadece portakal, elma, armut, nar gibi meyveleri değil lahana, kereviz, salata, domates gibi sebzelerin de sıkılabildiği katı meyve sıkacaklarının nasıl temizleneceğini inceliyoruz.

Duşakabin Nasıl Temizlenir?

Banyodaki cam duşakabin temizliği, yıllar boyunca birçok insanın problemi olmuştur ve gün gelir banyo temizliği kadar zor olabilir. Eğer temizliği düzgün yapılmazsa kullanım esnasında daha da kirlenmesi söz konusudur. Sabun köpüğü birikerek zaman içinde çok kötü görünebilir. Pek çok ev sahibi doğru temizleme yöntemini bilmediklerinden dolayı belirli bir noktadan sonra vazgeçer. Ortak bir bilgi olmayabilir, ancak etkin bir şekilde duşakabin temizleme için birkaç yol vardır.

Bambu Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Bambu panjurlar, plastik veya sentetik panjurlara karşı tamamen doğal, çevreye duyarlı alternatiftir. Bu jaluziler ahşap olduğundan, bu tür perdelerin kalitesini düşürmeden düzgün şekilde temizlemek için özel yöntemler vardır. Diğerleri gibi, bambu panjurlar da belli süre zarfında toz toplayacak ve bazı durumlarda küflenir hale gelecektir. Bambu stor perdelerin nasıl temizlendiğini birlikte inceleyeceğiz.

Gümüş Madeni Para Nasıl Temizlenir?

Gümüş paraları nasıl temizleyeceğimiz konusunda madeni para toplayan antikacılara sorduğumuzda, aldığımız yanıt "yapmayın" olmaktadır. Eğer madeni paranın(gümüş sikke de olabilir) yüzeyi çizilmezse ve pırıltısı olduğu gibi bırakılmışsa hemen hemen tüm toplayıcılar nadir bulunan bir bozuk para için daha fazla ödeme yapar. Bununla birlikte, madeni paranın gümüşüne zarar vermeden kirini temizlemenin birkaç yöntemi bulunuyor.

Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir?

Hareket ettikçe kıyafetiniz kaymaya başlıyor veya ütünüzün tabanında (taban levhası da denmektedir) kalıntı fark ederseniz, ütü tabanını temizlemek şart olmuştur. Musluk suyu kullanarak ütünün tabanını temizlemek isterseniz, tabanda biriken tortuyu ütüye ait buhar deliklerine taşıyabilirsiniz. Ütüleri temizlemek amacıyla, özel olarak tasarlanmış ticari ürünler kullanabilirsiniz. Sirke, tuz, kabartma tozu, diş macunu ve bulaşık sabunu gibi ev eşyalarını kullanarak da ütünüzü temizleme yöntemleri de vardır. Böylece tabanı yanan ütü, ilk günkü hali kadar temiz olacaktır.

Ahşap Sunum Kaseleri Nasıl Temizlenir?

Ahşap sunum kaseleri çerezlik, salata v.b. servisinde sıkça kullanılır. Özellikle salatanın canlı renklerini en iyi şekilde bu kaseler getirebilir. Salata, çerez sunumunda oldukça sık olarak kullanılan ahşap (ya da bambu) kasenin hassas yapısına zarar vermeden, aynı zamanda güzel kaplamasını koruyarak nasıl temizlik yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Ütü Nasıl Temizlenir?

Özellikle ilgileneceğiniz çok kirli çamaşırınız varsa, kirli bir ütü problemlere neden olabilir. Zamanla su, tuz katmanının arkasında kalabilir. Nişastalı ütü spreyi ya da farklı ürün kullanıyorsanız bu, ütünüzün tabanında yapışkan madde bırakabilir. Ama yine de, düzenli olarak yaparsanız ütüleri temizlemek oldukça kolaydır.

Fırın Nasıl Temizlenir?

Mutfaktaki fırın döküntülerden ve yiyeceklerden kolayca kirlenebilir. Geride bırakılan lekelerin çıkarılması zor olabilir ve bazen yardımcı olması için kaliteli temizleme spreyleri gereklidir. Fırın temizliği ile fırınınızın sağlıklı kullanımı için önemlidir olup doğru ürünlerle fırınınız hem temiz kalır hem de yeniliğini uzun süre korur.