Bambu Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Bambu panjurlar, plastik veya sentetik panjurlara karşı tamamen doğal, çevreye duyarlı alternatiftir. Bu jaluziler ahşap olduğundan, bu tür perdelerin kalitesini düşürmeden düzgün şekilde temizlemek için özel yöntemler vardır. Diğerleri gibi, bambu panjurlar da belli süre zarfında toz toplayacak ve bazı durumlarda küflenir hale gelecektir. Bambu stor perdelerin nasıl temizlendiğini birlikte inceleyeceğiz.

Gümüş Madeni Para Nasıl Temizlenir?

Gümüş paraları nasıl temizleyeceğimiz konusunda madeni para toplayan antikacılara sorduğumuzda, aldığımız yanıt "yapmayın" olmaktadır. Eğer madeni paranın(gümüş sikke de olabilir) yüzeyi çizilmezse ve pırıltısı olduğu gibi bırakılmışsa hemen hemen tüm toplayıcılar nadir bulunan bir bozuk para için daha fazla ödeme yapar. Bununla birlikte, madeni paranın gümüşüne zarar vermeden kirini temizlemenin birkaç yöntemi bulunuyor.

Ütü Tabanı Nasıl Temizlenir?

Hareket ettikçe kıyafetiniz kaymaya başlıyor veya ütünüzün tabanında (taban levhası da denmektedir) kalıntı fark ederseniz, ütü tabanını temizlemek şart olmuştur. Musluk suyu kullanarak ütünün tabanını temizlemek isterseniz, tabanda biriken tortuyu ütüye ait buhar deliklerine taşıyabilirsiniz. Ütüleri temizlemek amacıyla, özel olarak tasarlanmış ticari ürünler kullanabilirsiniz. Sirke, tuz, kabartma tozu, diş macunu ve bulaşık sabunu gibi ev eşyalarını kullanarak da ütünüzü temizleme yöntemleri de vardır. Böylece tabanı yanan ütü, ilk günkü hali kadar temiz olacaktır.

Ütü Nasıl Temizlenir?

Özellikle ilgileneceğiniz çok kirli çamaşırınız varsa, kirli bir ütü problemlere neden olabilir. Zamanla su, tuz katmanının arkasında kalabilir. Nişastalı ütü spreyi ya da farklı ürün kullanıyorsanız bu, ütünüzün tabanında yapışkan madde bırakabilir. Ama yine de, düzenli olarak yaparsanız ütüleri temizlemek oldukça kolaydır.