Internet Tarayıcı Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Internet tarayıcıları yardımıyla sınırsız olarak internetteki web sitelerinde geziniliyor, istenilen tüm bilgilere ulaşılabiliyor. Bunu gerçekleştirmekte Google Chrome, Internet Explorer, Yandex Browser, Mozilla Firefox gibi çeşitli tarayıcı programı tercih ediliyor. Yapılan tüm gezintiler tarayıcı yazılımların veritabanında saklanarak istenildiği zaman erişime açık oluyor. Birden fazla kişinin kullandığı ortak bilgisayarla geçmiş aramaların, sitelerin görülmesi istenmeyebilir. Sizlere birkaç farklı popüler tarayıcıda internet geçmişi silme adımlarını derledik. Böylece istediğiniz zaman tarayıcı geçmişini temizleyebilirsiniz.

iPhone Home Tuşu Nasıl Temizlenir?

iPhone home tuşu (ana düğme) temizlenmesi, iPhone cihazın home tuşunun kullanım ömrünü uzatmak için yapılması gerekmektedir. iPhone düğmelerinizin kenarlarında, özellikle home düğmesinde kir oluştuğunu fark edebilirsiniz. Ancak beyaz bir iPhone kullanıyorsanız, bu çok göze çarpmıyor. Peki iPhone home tuşu düzenli temizlenmezse ne olur? İçerisinde biriken kirler bir süre sonra tuşun bozulmasına neden olabilir.

Cep Telefonu Şarj-USB Soketi Oksitlenmesi Nasıl Temizlenir?

Cep telefonunda oksitlenme özellikle şarj soketinde (mini usb portu) meydana gelir. Oksitlenme nemli ortamda kalan metalin zamanla paslanmasıdır. Oksitlenen parça bir süre sonra görevini yerine getirmemeye başlar. Cep telefonu şarj soketinde yaşanan bu durum sonrasında, şart etme, bilgisayar ile veri transferi problemleri yaşanır.

Klavye Nasıl Temizlenir?

Klavye nasıl temizlenir dediğimiz an aklımıza gelen ilk şey klavyenin, uzun süre kullanıldıktan sonra ve özellikle bilgisayarın yakınında bir şeyler yiyip içerek kirlendiğidir. Klavye yeterince kirlendiyse, performansı etkilenebilir ve düşebilir. Sık karşılaşılan sorunlar arasında, kirli veya sıkışmış tuşlar ve yazarken tekrarlanan karakterler bulunuyor. Klavyenizin aşağıda açıklanan şekilde sökülmesinin garantiyi geçersiz kılabileceğini unutmayın ve markası ne olursa olsun (Microsoft, Logitech v.b.) bilgisayar ya da notebook klavye temizliği yaparken dikkatli olun.