Bit Nasıl Temizlenir?

Saç bitleri, sadece insan kafasında yaşar. Kendisini, yumurtalarını saçların tellerine bağlarlar. Bunlar, küçük kanatsız böceklerdir. Yaygın inancın aksine, kafa bitleri herhangi türde hastalık yayma. Ayrıca kötü hijyene neden olmaz. Onlar kişiden kişiye yayılırlar. Sizde yahut çocuğunuzda saç biti bulunabilir. Eğer öyleyse, temizlemeye yönelik tedavileri bahsettik. Yazıda doğal yöntemler de anlatılıyor.

Burundaki Siyah Nokta Nasıl Temizlenir?

Siyah noktalar genellikle yüz üzerinde oluştuğundan görünümü etkilemektedir. İnsanlar kendi doğal yöntemlerini kullanarak kolay şekilde mümkün olduğunca bu noktalardan kurtulmaya çalışıyorlar. Yazıda, burundaki siyah noktadan kurtulmak için evde yapılabilecek temizleme maskesiyle doğal çözüm yöntemleri anlatılmıştır. Verilen yöntemler düzenli olarak kullanılırsa, siyah noktaların daha fazla ortaya çıkması önlenerek mevcutları da güvenli şekilde çıkarılabilir.

Diş Tartarı Nasıl Temizlenir?

Diş tartarı yani taşı dişlerinizde bakteri, ölü hücreler ve kir birikimi oluşturur. Gözle görünmez, ancak belirli gıdalarla etkileşime girdiği için dişlerin çürümesine neden olan bir asit bırakacak düzeyde zararlıdır. Ağız hijyeni çok önemlidir. Zaten dişlerinizde plak varsa diş ağrısı, diş eti şişmesi ve bu bakteriyel enfeksiyonun duyarlılığının artması sizi rahatsız eder. Etkin bir temizlemeden biraz daha fazlasını uygulayarak doğal yöntemler ile evde dişlerinizdeki tartarı temizleyebilirsiniz.

Kulak Tıkacı Nasıl Temizlenir?

Kulak tıkacı, işitme yetinizi, konser, işyeri gibi yüksek sesli ortamlarda, tabanca veya elektrikli testere gibi yüksek sesli ekipman kullanırken korunmakta kullanılır. Tek kullanımlık tıkaçlar yumuşak köpük veya silikondan yapılmıştır. Çok sayıda kullanımdan sonra atılmalıdır. Tekrar kullanılabilen tıkaçlarınızı su ile hafif sabunla yıkayın. Tıkaç yastıklarını sabunlu su ile silerek temizleyin. Yüzme kulak tıkaçlarını her kullanımdan sonra durulayın. Ardından doğru şekilde silerek temizleyin.

Org Tuşları Nasıl Temizlenir?

Herkesin orglar hakkında fark ettiği ilk şeylerin bazıları tuşlardır. Ne yazık ki beyaz renk tuşlar toz, kir ile parmak izlerinin çok net şekilde görünmesine izin vermektedir. Bu nedenle org tuşlarını temizlemek, orgunuzu iyi durumda ve sunum koşullarında tutmanın en önemli yoludur. Plastik tuşların canlı, yeni görünmesi için etkili temizlik yöntemleri bu yazıda belirtilmiştir.